O Samowarze
W naszej szkole uczymy tylko języka rosyjskiego – specjalizacja jest gwarancją najlepszej jakości kursów i szkoleń. Do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych metodyków z Rosyjskiego Centrum Lingwistycznego w Moskwie, którzy opracowali dla nas unikatowy program metodyczny. Ten program stale udoskonalamy wykorzystując nasze doświadczenia związane ze specyfiką nauczania języka rosyjskiego Polaków. Co roku przybywa nam materiałów do nauki – sprowadzamy z Rosji nowe podręczniki najlepszych wydawnictw, książki, filmy edukacyjne i fabularne.
Kim jesteśmy?
Szkołę Samowar założyły dwie koleżanki-Rosjanki – Lena i Marina – jedna z Południa, druga z Północy, które blisko dziesięć lat temu postanowiły rozpocząć własny biznes. W 2004 roku powstało biuro tłumaczeń Wolfox specjalizujące się w tłumaczeniach rosyjskich, a w roku 2009 – Szkoła Języka Rosyjskiego.
Dziś szkołę tworzy zgrany zespół wspaniałych lektorów, którzy podchodzą do nauczania języka z ogromną pasją. Po czterech latach zmieniliśmy nazwę na bardziej swojską – Samowar – ponieważ naszym zdaniem nie ma nic bardziej rosyjskiego, budzącego skojarzenia ze spotkaniami w gronie przyjaciół, w miłej atmosferze. Staramy się, aby właśnie tak wyglądały zajęcia w naszej szkole!
Pielęgnowanie języka rosyjskiego, rosyjskich tradycji i kultury uważam za doskonałą możliwość wzbogacenia różnorodności kulturowej w Polsce. Pomaga to również przełamywać zastarzałe stereotypy, dotyczące tego języka i samych Rosjan. Dla mnie osobiście prowadzenie szkoły języka rosyjskiego – naszego Samowaru – jest sposobem na zachowanie własnej tożsamości jako Rosjanki, na pozostanie w zasięgu pięknego języka ojczystego i niezwykle bogatej kultury Rosji. A jednocześnie daje to wspaniałą okazję do dzielenia się tym bogactwem z innymi.
Marina Bolewska, właścicielka szkoły Samowar
Marzyło mi się miejsce, do którego ludzie z radością będą przychodzić, żeby chłonąć język i kulturę Rosji. Samowar taki właśnie jest! W Polsce z powodu uwarunkowań historycznych język rosyjski był przez jakiś czas niedoceniany i nielubiany, ale na naszych oczach to się zmienia. Jeśli uda nam się przekonać warszawiaków do tego, że rosyjski jest przepiękny i warto go poznać – to będzie nasz prawdziwy sukces!
Helena Dmowska, właścicielka szkoły Samowar